BVV Ticaret Fuarları Brno

2001 yılından beri şirketin resmi adı Veletrhy Brno (BVV Trade Fairs Brno, anonim şirket) olmuştur. Orijinal adından türetilen kısaltılmış BVV biçimi , B rněnské V eletrhy ve V ýstavy (Brno Ticaret Fuarları ve Sergileri) anlamına gelir. Kısaltılmış BVV formu, yüksek marka bilinirliği nedeniyle hala kullanılmaktadır. Yüzde 100 hissesi ile BVV Trade Fairs’in ana hissedarı Brno, Brno şehridir.

İş aktiviteleri

BVV Ticaret Fuarları Brno, Orta ve Doğu Avrupa ülkelerindeki en önemli ticaret fuarı organizatörlerinden biridir. Ana faaliyet alanı, Brno sergi merkezinde ticaret fuarları ve sergileri düzenlemek ve sergi hizmetleri sağlamaktır.

1928’den beri gelenek

BVV Ticaret Fuarları Brno’nun işi, 1928’de Çekoslovakya’daki Çağdaş Kültür Sergisi tarafından kurulan bir geleneğe dayanmaktadır. 1950’lerde ilk Çekoslovak Mühendisliği Sergisi sergi alanlarında düzenlendi ve o zamandan beri sergi faaliyetleri Orta Avrupa Sergi Merkezi’nin bugünkü şekline büyümeye devam etti. Brno Şehri’nin Çekler ve komşuları için ticaret fuarlarının ve sergilerinin somut örneği olmasına şaşmamalı. Çekçe’de “Brno” kelimesi “ticaret fuarı” ile eş anlamlıdır.

Brno Sergi Merkezi

Şu anda, Brno Sergi Merkezi 130.000 metrekareden fazla net sergi alanı sunarak dünyanın en büyük sergi merkezleri arasında yer alıyor. Brno Sergi Merkezi ilk olarak 1928’de bağımsız Çekoslovakya’nın 1918’de kurulan ilk on yıllık döneminin anısına açıldı. Yeni sergi merkezi için bir yer olarak Brno, Prag ve Bratislava arasında elverişli bir konuma sahip olarak seçildi. Fuar alanındaki bir dizi sergi salonu, işlevselci mimari tarzın gerçek mücevherleri olarak anılıyor. Fuar alanı kompleksine en son ilave, Haziran 2009’da açılan ve 10.000 m2’nin üzerinde net sergi alanı sunan P Hall’dur.

Ticaret fuarları ve diğer etkinlikler

Brno Sergi Merkezinde her yıl yaklaşık 50 ticaret fuarı veya diğer sergi etkinlikleri düzenleniyor ve 1 milyondan fazla ziyaretçi onları görmeye geliyor. Geleneksel olarak, en büyük ve en önemli etkinlik, Avrupa’nın en prestijli mühendislik fuarlarından biri olan yıllık MSV Uluslararası Mühendislik Fuarı’dır. Merkez, ticaret fuarlarının yanı sıra kongreler, kongreler, üst düzey toplantılar, gala akşamları, konserler veya spor etkinlikleri için mükemmel bir mekandır. 2007’de merkez, dünyanın en başarılı gruplarından biri olan Rolling Stones’un müzik performansına sahne oldu. BVV Ticaret Fuarları Brno, fuar standlarının tasarımı ve yapımı dahil olmak üzere eksiksiz fuar hizmetleri de sunmaktadır. Ayrıca BVV Trade Fairs Brno, Messe Düsseldorf tarafından düzenlenen ticaret fuarlarının Çek temsilcisidir. Şirket, Düsseldorf ve Moskova’da sergi hizmetleri sağlayıcıları işletmektedir